بخشنامه ۹۲/۲۱۱۱۴۷ مورخ ۹۲/۱۲/۱۲ راجع به تکمیل راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها در تمام استان ها و رعایت نکاتی در مورد بهره برداری از آن

///بخشنامه ۹۲/۲۱۱۱۴۷ مورخ ۹۲/۱۲/۱۲ راجع به تکمیل راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها در تمام استان ها و رعایت نکاتی در مورد بهره برداری از آن

بخشنامه ۹۲/۲۱۱۱۴۷ مورخ ۹۲/۱۲/۱۲ راجع به تکمیل راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت ها در تمام استان ها و رعایت نکاتی در مورد بهره برداری از آن

اداره کل محترم ثبت اسناد و املاک استان ……                                         ۹۲/۲۱۱۱۴۷

۹۲/۱۲/۱۲

 

سلام علیکم

با احترام، پیرو نامه شماره ۲۴۰۵/۹۲/۵۴ مورخ ۳/۱۲/۹۲ دفتر محترم آموزش  و پژوهش مبنی بر  برگزاری کارگاه  آموزشی تعیین نام درتاریخ ۱۲/۱۲/۹۲ ، ضمن اعلام مراتب تشکر و امتنان ازتمامی مساعدت ها و همکاری های ارزنده در نصب و راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری به استحضار می رساند:

۱-    دراجرای منویات مقام عالی ریاست سازمان کارگاه های آموزشی راهبری سامانه مرقوم برای تمامی استانها برگزار و سامانه جامع مورد گزارش (برون سازمانی و درون سازمانی) در اختیار کاربران قرار گرفته است بنابراین خواهشمند است با نظارت کامل آن مجموعه محترم موارد ذیل با لحاظ اولویت در دستور کار قرار گیرد:

۱-۱-          اجرای کامل زیر سیستم های سامانه مورد گزارش ازجمله بخش تأسیس اشخاص حقوقی منوط به پالایش و بروز رسانی پورتال شناسه ملی اشخاص حقوقی می باشد، لذا برخی استانها علی رغم این مهم که در ماههای گذشته به تعدد درخواست گردیده کماکان فهرست شناسه ها و شماره ثبت های غیرمعتبر (براساس دستورالعمل های ارسالی) را اعلام ننموده که این امر موجب عدم اجرای این بخش از سامانه می گردد لذا مسئولیت این موضوع  به عهده آن استان می باشد و نقص و ایرادی متوجه سیستم های طراحی شده نمی باشد.

۱-۲-         در حال حاضر سامانه در اکثر استانها فعال و با تلاش ارزنده مسئولین ثبت شرکتهای آن استان هردو بخش تاسیس و تغییرات فعال و آگهی های لازم صادر می گردد ولی برابر گزارشات واصله درچند استان معدود بنا بر دلایلی نا مشخص از پذیرش درخواست متقاضیان در سامانه جدید واجرای آن خودداری نموده که این امر موجب بروز برخی از نارضایتی و تماس های تلفنی شده است که این موضوع مستلزم بررسی و پیگیری همه جانبه خواهد بود.

 

 

۲-          در حوزه تعیین نام کلیه مستندات و آموزش ها برابر آخرین مقررات حاکم و خلاصه تجارب سی ساله اخیر اداره تعیین نام در اختیار نماینده محترم تام الاختیار آن استان درجلسه فوق الاشعار قرار گرفته است لذا نظارت بر اجرای مطلوب این مهم از این تاریخ به عهده آن مجموعه محترم می باشد.

۳-         خواهشمند است آخرین آمار عملکرد براساس سامانه جدید را تاتاریخ ۲۵/۱۲/۹۲ از سامانه اخذ و با گزارشی تحلیلی شامل موارد قوت و ضعف احتمالی به همراه پیشنهادات لازم جهت بازبینی به این اداره کل اعلام فرمایند.

 

 

 

مرتضی ادب

مدیرکل ثبت شرکتها

و مؤسـسات غیـر تـجاری

By | ۱۳۹۴-۷-۱ ۰۹:۰۷:۱۹ +۰۳:۳۰ شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۴|بخشنامه ها|۰ نظر

About the Author:

من مشاور حقوقی ثبت سفیر هستم. خوشحال می شوم بتوانم کمکتان کنم. شما می توانید سوالات خود را در قسمت های نظرات و یا بخش مشاوره وبسایت بپرسید. همچنین می توانید با شماره 88880727 021 تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید و یا عدد 1 را به 1000727 ارسال فرمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

نظر بدهید