بخشنامه ۹۳/۲۹۹۷۹ مورخه ۲۹/۲/۹۳ عطف نظر ادارات کل به نکات : داشتن امکان اصلاحات شناسه ملی ، عدم مکاتبه مستقیم واحدهای ثبتی و عدم ارجاع ارباب رجوع به مرکز تهران و فعال شدن زیر سیستم انتقال خودکار

///بخشنامه ۹۳/۲۹۹۷۹ مورخه ۲۹/۲/۹۳ عطف نظر ادارات کل به نکات : داشتن امکان اصلاحات شناسه ملی ، عدم مکاتبه مستقیم واحدهای ثبتی و عدم ارجاع ارباب رجوع به مرکز تهران و فعال شدن زیر سیستم انتقال خودکار

بخشنامه ۹۳/۲۹۹۷۹ مورخه ۲۹/۲/۹۳ عطف نظر ادارات کل به نکات : داشتن امکان اصلاحات شناسه ملی ، عدم مکاتبه مستقیم واحدهای ثبتی و عدم ارجاع ارباب رجوع به مرکز تهران و فعال شدن زیر سیستم انتقال خودکار

اداره کل محترم ثبت اسناد و املاک استان ………۹۳/۲۹۹۷۹

سلام علیکم۹۳/۲/۲۹

با احترام، پیرو نامه  شماره ۲۰۹۴۳۴/۹۲ مورخ ۱۰/۱۲/۹۲ درخصوص چگونگی اصلاحات و سطوح دسترسی شماره ثبت و شناسه ملی اشخاص حقوقی در مراجع ثبت شرکتها به استحضار می رساند:

برابر سوابق، طی مکاتبات متعددی دررابطه با اهمیت نقش شناسه ملی اشخاص حقوقی و چگونگی بهره برداری دستگاههای امنیتی و نظارتی از این شناسه یکتا که به آن اداره کل محترم اعلام،و در تمام جلسات آموزشی با حضور نمایندگان تام الاختیار آن استان موضوع مصرح و تبیین گردید ، نظر آن اداره کل محترم را به نکات ذیل معطوف می دارد:

۱)      کلیه فروض نامه مرقوم مربوط به مراجع ثبت شرکتهای (مرکز آن استان) که دارای سامانه جامع ثبت شرکتها می باشد ، بوده است . لذا در اجرای مکاتبه فوق الاشعار به تعدد دیده شده است درخواستهای اجرایی سایر مراجع ثبت شرکتها ( که دارای امکان دسترسی مدیریتی به پورتال شناسه ملی اشخاص حقوقی جهت ایجاد و اصلاح شناسه می باشند) ارسال می گردد، در صورتیکه خود آن مراجع به طور کامل امکان اعمال اصلاحات و تصمیمات را بر وفق سوابق مستند ثبتی دارند.

۲)     به علت اهمیت حذف یا نامعتبر کردن و یا ایجاد شناسه جدید مقرر بود، این امر پس از بررسی و تأیید آن اداره کل محترم صورت پذیرد، لذا بازهم مشاهده شده است برخی از واحدهای ثبتی به طور مستقیم درخواستهایی را مورد پیگیری قرار می دهند که موضوع و متن درخواست، محل تأمل را دارد، لذا خواهشمنداست به طور جد از واحدهای ثبتی درخواست گردد از مکاتبات به طور مستقیم با این اداره کل خودداری فرمایند.

۳)    درمکاتبه فوق الاشعار و در فراز های متعدد آخرین زمان رسیدگی به درخواست هایی که مبتنی برایجاد یا اصلاح و یا حذف و …. می باشد تا تاریخ ۳۱/۱/۹۳ تعیین گردیده درصورتیکه پس از گذشت زمان مقرر بازهم مشاهده می گردد مکاتباتی مبنی بر اجرای درخواستهای مرقوم بعداز تاریخ موصوف ارسال و متعاقب آن  واحدهای ثبتی تابعه آن اداره کل نسبت به پیگیری موضوع ازطریق ارباب رجوع (فرستادن ارباب رجوع به مرکز تهران) اقدام نمایند که این امر هیچگونه توجیه نداشته و تمام امکانات و شرایط جهت اصلاحات مورد انتظار تا تاریخ مرقوم مهیا بوده و اینکه پس از گذشت نزدیک به یک سال هنوز مرجع ثبت شرکتها درخصوص    اصلاحات و رفع ایرادات مربوط به سوابق در اختیار خود اقدام ننموده است می بایستی به نحو مقتضی موضوع مورد بررسی قرار گیرد. لذا مسئولیت هرگونه بی توجهی و عدم پیگیری موارد مورد درخواست به عهده مسئولین و متصدیان ثبت شرکتهای مرکز آن استان بوده و سرگردان نمودن  متقاضی به دلیل بی توجهی به مواعد زمانی در اقدامات مورد انتظار موجه نبوده که در این مورد خواهشمند است ازطریق آن اداره کل محترم چگونگی را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده تا موجبات تضییع حق از مراجعان نگردد.

۴)    لازم به ذکر است از اول ماه جاری زیر سیستم انتقال خودکار در مراجع ثبت شرکتها (موضوع بند یک نامه شماره ۲۰۹۴۳۴/۹۲ مورخ ۱۰/۱۲/۱۳۹۲) برای مراکز دارای سامانه جامع ثبت شرکتها فعال می باشد که تمامی اقدامات به استناد دسترسی های مرکز هر استان قابل اجرا و پیگیری می باشد

مرتضی ادب

مدیرکل ثـبت شرکتـها

و مؤسـسات غیـر تجـاری

By |۱۳۹۴-۷-۱ ۰۹:۰۹:۴۷ +۰۳:۳۰شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۴|بخشنامه ها|۰ نظر

About the Author:

من مشاور حقوقی ثبت سفیر هستم. خوشحال می شوم بتوانم کمکتان کنم. شما می توانید سوالات خود را در قسمت های نظرات و یا بخش مشاوره وبسایت بپرسید. همچنین می توانید با شماره 88880727 021 تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید و یا عدد 1 را به 1000727 ارسال فرمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

نظر بدهید