کلیه دعاوی حقوقی و کیفری ناشی از اختراع،طرح صنعتی و علائم در تهران رسیدگی می شود

//کلیه دعاوی حقوقی و کیفری ناشی از اختراع،طرح صنعتی و علائم در تهران رسیدگی می شود

کلیه دعاوی حقوقی و کیفری ناشی از اختراع،طرح صنعتی و علائم در تهران رسیدگی می شود

مطابق آیین ماده ۱۷۹ آیین نامه قانون ثبت اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری، کلیه دعاوی ناشی از اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری در تهران (پایتخت) رسیدگی می شود.

در تهران شعبه سوم دادگاه حقوقی مجتمع قضایی شهید بهشتی واقع در خیابان سمیه به دعاوی حقوقی ناشی از موارد فوق الذکر رسیدگی می کند و به دعاوی کیفری دادسرا  در دادسرای ویژه جرائم پزشکی و دارویی واقع در خیابان مطهری، و دادگاه (مجتمع شهید قدوسی) رسیدگی می شود.

لذا اشخاصی که حقوق خود را از بابت موارد فوق الذکر ضایع شده می دانند می بایست به مجتمع عای فوق الذکر مراجعه نمایند و طرح دعوا نمایند و به هیچ عنوان دادگستری شهرستان ها به موارد فوق الذکر اجازه رسیدگی ندارند:

ماده ۱۷۹ آیین نامه قانون ثبت اختراعات، صرح صنعتی و علام تجاری:

” با توجه به ماده ۵۹ قانون، رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری مرتبط با قانون و این آیین نامه در صلاحیت شعبه یا شعب خاصی از دادگاه های عمومی تهران است که توسط رییس قوه قضائیه تعیین …می شود. و در مورد دعاوی کیفری، چنانچه جرم از خارج از تهران واقع یا کشف و یا متهم در خارج از تهران دستگیر شده باشد، در این صورت تحقیقات مقدماتی در محل وقوع یا کشف جرم یا دستگیری متهم به عمل آمده و پرونده برای رسیدگی به دادگاه های مذکور در فوق ارجاع می شود

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
کیفیت
Author Rating
51star1star1star1star1star
By |۱۳۹۷-۶-۲۲ ۰۸:۳۵:۵۳ +۰۴:۳۰خرداد ۱۸ام, ۱۳۹۵|نمونه های رای دادگاه در مورد علائم تجاری|۱ نظر

About the Author:

مشاور حقوقی

یک نظر

  1. خلافی خودرو ۱۲ آبان ۱۳۹۶ در ۹:۳۰ بعد از ظهر - پاسخ

    دستتون درد نکنه مطلب خوبی بود

نظر بدهید