راهنمای ثبت برند

/راهنمای ثبت برند
راهنمای ثبت برند۱۳۹۷-۷-۲ ۰۹:۴۷:۴۵ +۰۳:۳۰

راهنمای ثبت برند

ثبت برند

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و تکامل فکری بشر هر دقیقه به تعداد افرادی که تمایل به ارائه محصولات نوین و یا خدمات منحصر به فرد خود دارند افزوده می شود.این افراد سعی می کنند تا مخاطبان و مشتریان خود را از هر طریق اعم از رسانه های ارتباط جمعی، تبلیغات محیطی و …… جذب کنند و آنچه مسلم است این است که اولین شرط برای ماندگاری در ذهن مخاطبین و مشتریان داشتن یک نام و یا علامت تجاری خاص و منحصر به فرد است.این نام تجاری و یا علامت تجاری به نوعی معرف اصلی افراد و کمپانی هاست.
نام تجاری یا همان برند برای تمایز افراد، محصولات و خدماتشان از یکدیگر به کار می رود و به عبارتی دیگر تضمین کننده این است که رقبا با ارائه خدمات مشابه نمی توانند از سالها زحمت و تلاش آنها سوءاستفاده کنند و چنانچه مرتکب چنین عملی شوند مالک نام و علامت تجاری می تواند با تکیه بر گواهی ثبت برند اقدام به شکایت در مراجع صالح نماید.
علامت تجاری یا برند در واقع عبارت است از هرگونه اصطلاح ، علامت ، نشانه ، نماد ، عدد ، طرح یا ترکیبی از اینها برای محصول یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی به کار می رود و آنها را از هم متمایز می سازد.

علامت تجاری

علامت تجاری در کنار نام تجاری معرف خدمات و محصولات شرکت ها و اشخاص می باشد.

هر کمپانی یا هر شخصی می تواند علاوه بر ثبت نام تجاری خود برای بهتر شناخته شدن خدمات و محصولاتش علامت تجاری خود را نیز به ثبت برساند تا با درج آن بر روی محصولات و هر مکان دیگری خود را بیشتر در ذهن مخاطبان و مشتریان ماندگار سازد.

مشاورین با تجربه ما، بهترین نام را به شما پیشنهاد می دهند.
دریافت رایگان نام برند

چگونه برند بسازیم ؟

شاید ساخت یک نام و یا علامت تجاری در ابتدا امری آسان به نظر بیاید اما هنگامی که با افراد حرفه ای در بازار کسب و کار به مذاکره بپردازید در خواهید یافت که دارا بودن یک نام تجاری و یا علامت تجاری هماهنگ و مرتبط با نوع محصولات و خدمات تا چه اندازه میتواند در پیشبرد اهداف کمپانی ها و افراد موثر واقع شود.

اینکه چه نام و یا علامتی را به ثبت برسانید تا همواره متمایز باشید امری است تخصصی که مشاورین و متخصصین ثبت فردا به بهترین نحو شما را برای نیل به این هدف راهنمایی خواهند کرد.

چگونه برندینگ شویم؟

مرحله ی بعدی پس از ثبت برند مرحله ای تخصصی و حساس است که شرکت یا شخص باید تلاش کند تا نام و عبلامت خود را بر روی زبان ها بیاندازد و حتی تا مرحله ای پیشرفت کند که افراد با شنیدن اسامی مشابه نیز به یاد نام و علامت تجاری آنها بیافتند.

این مرحله که از تخصصی ترین مراحل رونق کسب و کار است امروزه در دنیای اینترنت با طراحی وبسایت و حضور در دنیای مجازی موجب رقابتی تنگاتنگ شده است.

کارشناسان با سایقه ثبت یکتا در این مرحله نیز همراه شما خواهند بود تا با خیالی آسوده قدم به عرصه ی بازار کار بگذارید.

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ثبت یک برند یا نام تجاری ابتدایی ترین مرحله زمانیست که شما بیاندیشید که چرا می خواهید یک برند داشته باشید و برای متمایز بودن خود از دیگران چه راهکارهایی دارید تا به وسیله آن برند شما به سایرین معرفی شود.

مرحله بعدی تعیین نام تجاری یا برند شماست که می تواند الهام گرفته از یک نام خاص محلی یا حتی برگرفته از برخی حروف از چندین کلمه باشد! و در نهایت هنگامی که نام خود را انتخاب کردید کارشناسان ما اقدام به ثبت برند شما در اداره ثبت علائم تجاری می نمایند و پس از طی مراحل اداری و قانونی گواهی ثبت آن را در اختیار شما قرار می دهند تا تحت آن نام و علامت وارد بازار کسب و کار شوید.

مراحل ثبت برند چیست ؟

اولین مرحله ثبت برند یا نام تجاری تسلیم اظهارنامه ثبت نام و علامت تجاری به اداره ثبت علائم تجاری است که توسط کارشناسان ما در حداقل زمان ممکن صورت می پذیرد.

مرحله ی بعد از تسلیم اظهارنامه زمانی است که کارشناسان اداره ثبت علامت تجاری اقدام به بررسی نام و علامت تجاری نموده و پس از سپری شدن مدت معین اقدام به اظهار نظر مبنی بر قابلیت ثبت یا دارا بودن نقص می نمایند.

پس از اظهار نظر کارشناس اداره چنانچه نام و علامت مشکلی برای ثبت نداشته باشند کارشناسان ما وارد مرحله ی بعدی اعم از تکمیل مدارک و…. می شوند و چنانچه که نام و یا علامت دچار نقصی باشد با توجه به نظر کارشناس اقدام به رفع نقص و ارسال مجدد می نمایند.

هنگامی که مراحل فوق سپری شد ثبت نام و علامت وارد مرحله آگهی تقاضا می شود. در این مرحله اگر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی شکایتی مبنی بر تکراری بودن نام یا علامت و یا کپی برداری و سوءاستفاده از نام نداشته باشد پس از گذشتن زمان قانونی برند یا نام تجاری به نام شما به ثبت خواهد رسید.

لازم به ذکر است مشاورین و کارشناسان ما برای جلوگیری از اتلاف وقت و وجود مانع برای ثبت نام و علامت شما به صورت تخصصی اقدام به استعلام برند شما می نمایند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

برندهای ثبت شده و آماده فروش ما را از دست ندهید!
خرید علامت تجاری ثبت شده

استعلام برند ثبت شده

استعلام برند نیز از مراحل مهم و تخصصی ثبت برند است که توسط کارشناسان ما از اداره ثبت علائم تجاری مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه نام تجاری و یا علامت تجاری شما مشابه با برند دیگری باشد ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین برند و شبیه ترین برند به نام اولیه را به ثبت برسانید و اگر نام تجاری شما عنوان مشابهی نداشته باشد در کمترین مدت زمان اقدام به ثبت آن خواهیم نمود.

مدارک لازم جهت ثبت برند

  • کپی کارت ملی و شناسنامه ی مالک برند برای اشخاص حقیقی
  • روزنامه شرکت و اگهی تغییرات آن چنانچه در دو سال اخیر تغییراتی در شرکت به وجود آمده باشد
  • کپی مجوز فعالیت شخص یا شرکت
  • ارائه کارت بازرگانی در صورتی که نام تجاری لاتین باشد و دارای ریشه فارسی نباشد
  • و…….

برای اطلاع از سایر مدارک و شرایط لازم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هزینه ثبت برند

برای اعلام هزینه نهایی ثبت یک نام و علامت تجاری ابتدا نیاز است تا کارشناسان و متخصصان ثبت برند ما نام و علامت شما را مورد بررسی قراردهند و اقدام به استعلام آن نمایند اما شما می توانید با مشاورین ثبت فردا تماس بگیرید و از هزینه های ثبت برند اطلاع پیدا کنید.

آدرس اداره ثبت علائم تجاری:

http://iripo.ssaa.ir

Summary
Review Date
Reviewed Item
کیفیت
Author Rating
51star1star1star1star1star